Ana içeriğe dön

Turkcell Zeka Gücü Online Eğitim


TurkcellZekaGucu
Bu derse sadece davet ile kayıtlanılır

EĞİTİM HAKKINDA

Turkcell Zeka Gücü canlı atölye eğitimlerine hoş geldiniz. Bu ders sadece özel davetli kullanıcıların katılımına açıktır. Eğer okulunuz için ücretsiz ve 3 günlük bir canlı atölye çalışması düzenlemek istiyorsanız, lütfen talebinizi turkcellzekagucu@gmail.com adresine yazınız.

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

Turkcell Zeka Gücü Online Eğitim Sistemi üzerinde öğrencilere etkileşimli bir ders ortamı sunulmaktadır. Öğrenciler 3 gün sürecek online eğitimlerde 3 boyutlu tasarım yapmayı, kendi animasyonlarını oluşturmayı ve kendi mobil uygulamalarını geliştirmeyi öğrenecekler.

  • Scratch ile Kodlama eğitiminde öğrenciler, düşündükleri bir senaryo için animasyon hazırlayabileceği gibi kendi oyunlarını da programlayarak basit oyunlar geliştirebilecekler. Geliştirdikleri projeleri aynı zamanda Scratch ortamında diğer kullanıcılarla paylaşabilecekler. Öğrenciler, eğlenerek algoritma ve kodlamayı öğrenirken birkaç adımla da kendi projelerini geliştirme imkânı yakalayacaklar.
  • Tinkercad ile 3B Modelleme eğitiminde öğrenciler, 3B modelleme sürecinin önemi hakkında bilgi sahibi olup, hayal ettikleri bir ürünü 3B olarak tasarlamayı öğrenecekler. Bu eğitimde öğrenciler, 3B düşünme becerilerini geliştirerek, hayal ettikleri birçok şeyi kendileri tasarlayarak, basit bir ürünü tasarımdan gerçeğe çevirebilme becerisi kazanacaklar.
  • App Inventor ile Mobil Uygulama Geliştirme eğitiminde öğrenciler, Android programlama konusunda hiç bilgileri olmasa bile uygulamada yer alacak çeşitli nesneleri (buton, resim, bluetooth modülü vb.) ve kod bloklarını sürükle - bırak yöntemiyle kolaylıkla uygulama içerisinde oluşturarak kendi mobil uygulamalarını geliştirebilme becerisine sahip olacaklar.

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #2

Şafak Yıldırım

Eğitim Uzmanı

Marmara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Şafak Yıldırım, 2019 yılının Kasım ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Şafak Yıldırım'ın uzmanlık alanları arasında Örgün Eğitim Programları, Eğitim Yöntem ve Teknikleri, Meslek ve Atölye Eğitimleri, Özel Eğitim Eğitimi, Eğitim Yönetimi, Elektrik-Elektronik Eğitimi, Storyline 3, Captivate, Arduino, Scratch, uKit, Robotis Play ve Dream, Kodris, Python, Tinkercad, Autocad, Proteus(Isıs-Ares), PLC ve PIC programlama yer almaktadır.

Course Staff Image #3

Hilal Güngör

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Hilal Güngör, 2019 yılının Ağustos ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Hilal Güngör'ün uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Scratch, micro:bit, Giyilebilir Teknolojiler, CSS, HTML, Java ve C# yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Esra Buş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Esra Buş, 2019 yılının Şubat ayında Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapmaya başladı.

Esra Buş'un uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Tinkercad, Scratch, Photoshop, HTML, CSS, Bootstrap, jQuery, C#, Google Adwords yer almaktadır.