Ana içeriğe dön

Yapay Zekaya Giriş


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

Kablolardan oluşan bir makine bizimle konuşmayı nasıl öğrenir? Peki biz makinelerle nasıl konuşmayı öğreniriz? İnsansız bir araba yolunu şaşırmadan nasıl tamamlayabilir? İnternette gezinirken karşımıza çıkan reklamlar nasıl bu kadar bizimle alakalı olabilir? Bu gelişmeler hayatımızı nasıl değiştirecek?

Yapay zeka sadece teknoloji dünyasının değil, hepimizin artık fikir sahibi olduğu bir döneme girdi. Son elli yıldır hız kazanan bilimsel yapay zeka çalışmaları, artık hayatımıza dahil oldu. Fabrikalarda, okullarda, yolda, evlerimizde hatta telefonlarımızda, insanın olduğu her yerde bu uygulamaları yakın zamanda daha çok göreceğiz. Haberlerde, sosyal medyada hatta filmlerde karşımıza çıkan yapay zeka hakkında ilk adımımızı Yapay Zeka 101 eğitimi ile atacağız. Eğitim boyunca zekanın bir makine için anlamını ve yapay zekanın hayatımızda aldığı rolünü uygulamalarla öğreneceğiz.

DERS İÇİN GEREKENLER

  • Bilgisayar

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

Bu eğitimde,
  • İnsanın düşünme ve öğrenme merakını,
  • Yapay zekanın tarihsel gelişim serüvenini,
  • Yapay zekanın uygulama alanlarını,
  • Yapay zekanın sıklıkla kullanılan kavramlarını,
  • Makinenin öğrenme aşamalarını,
  • Makinelerin bilgiyi (ses, görüntü) işleme aşamalarını,
  • Uygulamalarla kendi yapay zeka modelinizi deneyimlemeyi öğreneceğiz.

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #2

Berker Özçelik

Eğitim Uzmanı

Berker Özçelik'in uzmanlık alanları arasında, veri modelleme, makine öğrenmesi, veri haritalama, 3 boyutlu modelleme, 3 boyutlu baskı teknolojileri, sanal gerçeklik / arttırılmış gerçeklik uygulamaları, endüstriyel robot kol uygulamaları yer almaktadır.

Course Staff Image #3

Hilal Güngör

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Hilal Güngör, 2019 yılının Ağustos ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor. Hilal Güngör'ün uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Scratch, micro:bit, giyilebilir teknolojiler, CSS, HTML yer almaktadır.

Course Staff Image #4

Betül Balcı

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunu olan Betül Balcı, 2020 yılının Ağustos ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor. Betül Balcı'nın uzmanlık alanları arasında Scratch, mBot, App Inventor, micro:bit, Arduino, 3B Yazıcı, Doodle3d, Tinkercad, Matematik ve Tasarım odaklı düşünme yer almaktadır.

Öğrendiğiniz becerileri vurgulamak için bir başarı belgesi alın!


Başarı Belgesi

Uzman olduğunuzu kanıtlayın!

Katıldığınız derslere ait final sınavlarına girerek Turkcell onaylı bir başarı belgesi alın ve başarınızı kanıtlayın.

Kolayca paylaşın!

Başarı belgenizi, çevrimiçi ortamlarda paylaşabilir ve birçok kişinin başarı belgenizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttırın!

Dersi tamamlamak için kendinize bir hedef belirleyin.

Misyonumuzu destekleyin!

Ücretsiz eğitim platformumuzu çevrenizdeki öğrencilere duyurarak daha çok öğrenciye ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Kaydol