Ana konuya dön

Turkcell Twin Kiti


Turkcell

Eğitim Hakkında

Bu derste Turkcell Zeka Gücü Projesi hakkında bilgi edinecek, Turkcell Twin Kiti'nin bileşenlerini tanıyacak ve örnek başlangıç projelerini inceleyeceksiniz.

Sahip olduğunuz kiti LEGO parçalarıyla birleştirerek projenizin tasarımında geliştirmeler yapabilirsiniz. Bu bölümde LEGO parçalarının 3D modellerini bulabilirsiniz.

Ders için Gerekenler

  • Turkcell Twin Kiti
  • Tablet, telefon veya bilgisayar

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Elif Gürtan

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Elif Gürtan, 2018 yılının Ağustos ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Elif Gürtan'ın uzmanlık alanları arasında Lego Ev3, Lego WeDo 2.0, MBot, App Inventor, Scratch, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, Öğretim Yönetim Sistemi ve HTML yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Turkcell Twin Kiti Nedir?

Turkcell Twin Kiti, Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında geliştirilmiş, içeriğinde Sıralı LED, 2 adet DC Motor ve Twin Kart bulunan, öğrencilere, tasarımcılara ve kodlama öğrenmek isteyen herkese teknolojiyi anlama ve gerçek dünyayı kodlama imkanı sunan en doğru araçtır.

art_background.png
Kaydol