Ana içeriğe dön

Tinkercad ile 3B Modelleme


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

Üç boyutlu modellemenin temelinde “hayal etmek” vardır. Aklımızda bulunan bir tasarının tasarım aşamasına ve ardından nesne haline getirilmesi sürecini 3 boyutlu modelleme süreci olarak adlandırıyoruz. Modellemiş olduğunuz bu nesne ürününüzün prototipini oluşturduğu için büyük önem taşımaktadır. Birçok üç boyutlu tasarım aracı bulunduğunu ve her birinin birbirinden farklı olabileceğini bu ünitede göreceksiniz.

Sıfırdan bir materyali üretmeye doğru giden bu ünitede, ücretsiz online çizim uygulaması Tinkercad’i keşfederek başlayacağız. Çizim ortamını, basit nesneleri çizmeyi, birbirlerine eklemeyi ve delik delmeyi ele alacağız. Ardından, elde ettiğimiz nesneyi 3B yazıcı için işlemeyi, birkaç püf noktası ile göreceğiz. Temel bir 3B yazıcının çalışmasını görerek, nesnemizi yazıcıya göndermeyi ve baskıya başlamayı da ele alarak bölümümüzü tamamlayacağız.

Bu bölümde elde edeceğiniz yetenekleri geliştirdiğinizde, aklınıza gelen çoğu şeyi birkaç deneme ile tasarlayarak, basit bir ürünü tasarımdan gerçeğe çevirecek bilgiye sahip olacaksınız.

GEREKLİ MALZEMELER

  • Bilgisayar
  • Tinkercad için Kullanıcı Hesabı

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

  • 3 boyutlu modelleme sürecinin önemi hakkında bilgi sahibi olacak,
  • 3 boyutlu modelleme sürecinin “hayal etmek” olduğunu bilecek,
  • Temel çizimler ve modellemeler yapabilecek,
  • Tasarlamış olduğunuz bu modeli nasıl 3 boyutlu yazıcıdan baskı alacağınızı bileceksiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #3

Hilal Güngör

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Hilal Güngör, 2019 yılının Ağustos ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Hilal Güngör'ün uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Scratch, micro:bit, Giyilebilir Teknolojiler, CSS, HTML, Java ve C# yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Esra Buş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Esra Buş, 2019 yılının Şubat ayında Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapmaya başladı.

Esra Buş'un uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Tinkercad, Scratch, Photoshop, HTML, CSS, Bootstrap, jQuery, C#, Google Adwords yer almaktadır.

Öğrendiğiniz becerileri vurgulamak için bir başarı belgesi alın!


Başarı Belgesi

Uzman olduğunuzu kanıtlayın!

Katıldığınız derslere ait final sınavlarına girerek Turkcell onaylı bir başarı belgesi alın ve başarınızı kanıtlayın.

Kolayca paylaşın!

Başarı belgenizi, çevrimiçi ortamlarda paylaşabilir ve birçok kişinin başarı belgenizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttırın!

Dersi tamamlamak için kendinize bir hedef belirleyin.

Misyonumuzu destekleyin!

Ücretsiz eğitim platformumuzu çevrenizdeki öğrencilere duyurarak daha çok öğrenciye ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Kaydol