Ana konuya dön

Makey Oz+ ile Uygulama Örnekleri


Turkcell

Eğitim Hakkında

Makey Oz+'ı TBlok, S4A ve Arduino IDE ile nasıl kodlayabileceğinizi önceki bölümlerde gördünüz. Şimdi ise tüm öğrendiklerinizi kullanacağınız, bilgilerinizi pekiştireceğiniz uygulama örneklerini göreceksiniz. Bu bölümde hem eğitimciler tarafından girilen hem de öğrencilerden gelen projeler yer almaktadır.

Siz de projenizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ders için Gerekenler

  • Temel Maker ve Kodlama Kiti
  • Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti
  • Tablet, telefon veya Bilgisayar

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Bu Bölümde Kullanacağınız Yazılımlar

TBlok

Arduino IDE

S4A

Sıkça Sorulan Sorular

Yaptığım projemi Turkcell Zeka Gücü'yle nasıl paylaşabilirim?

Arduino IDE (Integrated Development Environment) - Bütünleşik Geliştirme Ortamı, Arduino gibi açık kaynak kodlama yapılabilen elektronik kartları programlamak için kullanılan yazılımdır. Arduino IDE'nin güncel sürümünü indirmek için buraya tıklayınız.
Kaydol