Ana konuya dön

Makey Oz+'ı Mobil Programlamak


Turkcell

Eğitim Hakkında

Bu derste Makey Oz+'ı TBlok uygulaması üzerinden programlamayı öğrenecek, Makey Oz+'a renk ve isim verecek, Temel/Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti'yle örnek uygulamalar yapacaksınız.

TBlok uygulaması ile ilgili tüm detayları bu derste görebilirsiniz.

Ders için Gerekenler

  • Temel Maker ve Kodlama Kiti
  • Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti
  • Tablet, telefon veya Bilgisayar

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

TBlok Uygulaması Nedir?

Turkcell Zeka Gücü kapsamında BİLSEM okullarına dağıtılan Makey setlerini kontrol etmek için kullanılan blok tabanlı kodlama uygulamasıdır.

/assets/courseware/v1/97a7ddbeddf59c58f59ffef1f8baa239/asset-v1:Turkcell+T_201+2018_T+type@asset+block/TBlock.png
Kaydol