Ana konuya dön

Arduino IDE ile Makey Oz+'ı Programlamak


Turkcell

Eğitim Hakkında

Makey Oz+'ı TBlok ile kodlayabildiğimiz gibi Arduino IDE uygulamasıyla da kodlayabiliriz. Bu kursta Arduino IDE uygulamasıyla Makey Oz+'ı nasıl kodlayacağınızı görecek, örnek uygulamalar yapacaksınız.

Ders için Gerekenler

  • Temel Maker ve Kodlama Kiti
  • Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti
  • Tablet, akıllı telefon veya Bilgisayar

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML, MBot ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Arduino IDE nedir?

Arduino IDE (Integrated Development Environment) - Bütünleşik Geliştirme Ortamı, Arduino gibi açık kaynak kodlama yapılabilen elektronik kartları programlamak için kullanılan yazılımdır. Arduino IDE'nin güncel sürümünü indirmek için buraya tıklayınız.

Arduino IDE'yi bilgisayarıma nasıl kurarım?

Bu ünitede, kullandığınız işletim sistemine göre Arduino IDE'yi bilgisayarınıza nasıl kuracağınız adım adım bakabilirsiniz.

Kaydol