Ana konuya dön

Maker ve Kodlama Kiti


Turkcell

Eğitim Hakkında

Bu derste Turkcell Zeka Gücü Projesi hakkında bilgi edinecek, Temel/Gelişmiş Maker ve Kodlama Kitleri'nin bileşenlerini tanıyacak ve örnek başlangıç projelerini inceleyeceksiniz.

Sahip olduğunuz kitleri LEGO parçalarıyla birleştirerek projenizin tasarımında geliştirmeler yapabilirsiniz. Bu bölümde LEGO parçalarının 3D modellerini bulabilirsiniz.

Ders için Gerekenler

  • Temel Maker ve Kodlama Kiti
  • Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti
  • Tablet, telefon veya bilgisayar

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Temel Maker ve Kodlama Kiti Nedir?

Temel Maker ve Kodlama Kiti, içeriğinde 2 adet LED, 2 adet DC Motor ve Makey Oz+ bulunan kite verdiğimiz isimdir.

temel_kit_beyazarka.jpg

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti, Temel Maker ve Kodlama Kiti ile daha iyi projeler geliştirmenizi sağlayan bir kutu sensör bileşeni içeren kite verdiğimiz isimdir.

GelismisKit_Foto.jpg
Kaydol