Ana içeriğe dön

Maker ve Kodlama Kiti


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

Bu derste Turkcell Zeka Gücü Projesi hakkında bilgi edinecek, Temel/Gelişmiş Maker ve Kodlama Kitleri'nin bileşenlerini tanıyacak ve örnek başlangıç projelerini inceleyeceksiniz.

Sahip olduğunuz kitleri LEGO parçalarıyla birleştirerek projenizin tasarımında geliştirmeler yapabilirsiniz. Bu bölümde LEGO parçalarının 3D modellerini bulabilirsiniz.

DERS İÇİN GEREKENLER

  • Temel Maker ve Kodlama Kiti
  • Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti
  • Tablet, telefon veya bilgisayar

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Elif Gürtan

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Elif Gürtan, 2018 yılının Ağustos ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Elif Gürtan'ın uzmanlık alanları arasında Lego Ev3, Lego WeDo 2.0, MBot, App Inventor, Scratch, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, Öğretim Yönetim Sistemi ve HTML yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Esra Buş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Esra Buş, 2019 yılının Şubat ayında Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapmaya başladı.

Esra Buş'un uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Tinkercad, Scratch, Photoshop, HTML, CSS, Bootstrap, jQuery, C#, Google Adwords yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML, MBot ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #3

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Temel Maker ve Kodlama Kiti Nedir?

Temel Maker ve Kodlama Kiti, içeriğinde 2 adet LED, 2 adet DC Motor ve Makey Oz+ bulunan kite verdiğimiz isimdir.

temel_kit_beyazarka.jpg

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti, Temel Maker ve Kodlama Kiti ile daha iyi projeler geliştirmenizi sağlayan bir kutu sensör bileşeni içeren kite verdiğimiz isimdir.

GelismisKit_Foto.jpg

Öğrendiğiniz becerileri vurgulamak için bir başarı belgesi alın!


Başarı Belgesi

Uzman olduğunuzu kanıtlayın!

Katıldığınız derslere ait final sınavlarına girerek Turkcell onaylı bir başarı belgesi alın ve başarınızı kanıtlayın.

Kolayca paylaşın!

Başarı belgenizi, çevrimiçi ortamlarda paylaşabilir ve birçok kişinin başarı belgenizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttırın!

Dersi tamamlamak için kendinize bir hedef belirleyin.

Misyonumuzu destekleyin!

Ücretsiz eğitim platformumuzu çevrenizdeki öğrencilere duyurarak daha çok öğrenciye ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Kaydol