Ana konuya dön

Arduino Uygulamaları


Turkcell

Eğitim Hakkında

Bu bölümde Arduino ile çeşitli proje örneklerini nasıl hayata geçireceğinizi ve bu projeleri yaparken ne gibi malzemeleri kullanacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Bu sayede Arduino ile yapabileceklerinizin farkına vardırmak ve proje fikirlerinizi nasıl hayata geçirebileceğiniz konusunda sizlere örneklerle fikir vermeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Arduino ile yapmış olduğumuz projelerin uzaktan kontrolünü Bluetooth, XBee, Kızılötesi, Wireless, Ethernet gibi teknolojilerle kullanmamız mümkün. Bu ünitede App Inventor üzerinde tasarlamış olduğumuz uygulamamız ile Arduino’da hazırlamış olduğumuz projeyi nasıl kontrol edeceğiniz konusunda da bilgi edineceksiniz.

Ders için Gerekenler

Ne Öğreneceksiniz?

  • Arduino ile bir projenin nasıl gerçekleştirileceği hakkında bilgi sahibi olacak,
  • Arduino’nun potansiyelinin farkına varacak,
  • Arduino’yu araç olarak nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Kaydol