Ana konuya dön

S4A ile Arduino


Turkcell

Eğitim Hakkında

Bu bölümde Arduino geliştirme kartını S4A (Scratch for Arduino) programı üzerinden kodlamayı öğrenecek, sensörlerin kullanımı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bu dersi almadan önce Arduino ve Programlamaya Giriş dersini almanız gerekmektedir.

Ders için Gerekenler

Ne Öğreneceksiniz?

  • S4A programının kurulumunu öğrenecek,
  • S4A programı hakkında bilgi sahibi olacak,
  • Blok kodlamayla Arduino kartınızı programlayabilecek,
  • Sensörler hakkında bilgi sahibi olacak,
  • Arduino’yu araç olarak nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Kaydol