Ana konuya dön

Arduino IDE ile Programlama Yapmak


Turkcell

Eğitim Hakkında

Evlerinizde kullandığınız televizyon kumandasından, bilgisayarına, fırınından, buzdolabına kadar neredeyse tüm elektronik eşyalarda program bulunmaktadır.

Televizyon kumandası örneğinden gidecek olursak; kumandanın açma/kapama tuşuna bastığınızda televizyona bir kızılötesi sensör yardımıyla “eğer televizyon kapalıysa televizyonu aç; televizyon açıksa da kapat” gibi bir komut yollamaktadır. Dolayısıyla Arduino içerisinde de o donanımı hareket ettirecek bir komut bütünü bulunmalıdır. Bu yüzden biz her donanımı kontrol eden bir programlama yapıyoruz.

Bu dersimizde de Arduino kartı ile bu gibi programları yapabilmek için Arduino IDE programını kuracak ve Arduino IDE ile nasıl uygulama geliştireceğimizi öğreneceğiz.

Ders için Gerekenler

Ne Öğreneceksiniz?

  • Arduino IDE programını bilgisayarınıza nasıl kurmanız gerektiğini öğrenecek,
  • Arduino IDE arayüzünü öğrenecek,
  • Arduino kartınızla programları çalıştırmayı öğrenecek,
  • Kullanabileceğiniz örnek programları Arduino IDE'ye yüklemeyi öğrenecek,
  • Değişkenleri, operatörleri öğreneceksiniz.
  • Arduino IDE ile uygulama yapacaksınız.

Eğitmenlerimiz

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML, MBot ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Kaydol