Ana içeriğe dön

Arduino IDE ile Programlama Yapmak


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

Evlerinizde kullandığınız televizyon kumandasından, bilgisayarına, fırınından, buzdolabına kadar neredeyse tüm elektronik eşyalarda program bulunmaktadır.

Televizyon kumandası örneğinden gidecek olursak; kumandanın açma/kapama tuşuna bastığınızda televizyona bir kızılötesi sensör yardımıyla “eğer televizyon kapalıysa televizyonu aç; televizyon açıksa da kapat” gibi bir komut yollamaktadır. Dolayısıyla Arduino içerisinde de o donanımı hareket ettirecek bir komut bütünü bulunmalıdır. Bu yüzden biz her donanımı kontrol eden bir programlama yapıyoruz.

Bu dersimizde de Arduino kartı ile bu gibi programları yapabilmek için Arduino IDE programını kuracak ve Arduino IDE ile nasıl uygulama geliştireceğimizi öğreneceğiz.

DERS İÇİN GEREKENLER

  • Arduino Başlangıç Kiti
  • Bilgisayar
  • Arduino IDE Kurulum Dosyası

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

  • Arduino IDE programını bilgisayarınıza nasıl kurmanız gerektiğini öğrenecek,
  • Arduino IDE arayüzünü öğrenecek,
  • Arduino kartınızla programları çalıştırmayı öğrenecek,
  • Kullanabileceğiniz örnek programları Arduino IDE'ye yüklemeyi öğrenecek,
  • Değişkenleri, operatörleri öğreneceksiniz.
  • Arduino IDE ile uygulama yapacaksınız.

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Esra Buş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Esra Buş, 2019 yılının Şubat ayında Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapmaya başladı.

Esra Buş'un uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Tinkercad, Scratch, Photoshop, HTML, CSS, Bootstrap, jQuery, C#, Google Adwords yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML, MBot ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #3

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Öğrendiğiniz becerileri vurgulamak için bir başarı belgesi alın!


Başarı Belgesi

Uzman olduğunuzu kanıtlayın!

Katıldığınız derslere ait final sınavlarına girerek Turkcell onaylı bir başarı belgesi alın ve başarınızı kanıtlayın.

Kolayca paylaşın!

Başarı belgenizi, çevrimiçi ortamlarda paylaşabilir ve birçok kişinin başarı belgenizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttırın!

Dersi tamamlamak için kendinize bir hedef belirleyin.

Misyonumuzu destekleyin!

Ücretsiz eğitim platformumuzu çevrenizdeki öğrencilere duyurarak daha çok öğrenciye ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Kaydol