Ana konuya dön

App Inventor ile Mobil Uygulama Geliştirme


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

App Inventor, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından geliştirilen ve Android programlama konusunda hiç bilgisi olmayan kişilerin bile, sürükle ve bırak yöntemiyle kolaylıkla Android uygulamalarını geliştirmesini mümkün kılan ücretsiz bir mobil uygulama geliştirme yazılımıdır. Çevrimiçi olarak geliştirmelerde bulunabileceğiniz gibi kendi bilgisayarınıza kuracağınız App Inventor yazılımı ile de yapabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz veya ihtiyaç duyduğunuz mobil uygulama fikirlerini bu dersten sonra artık siz de yapabileceksiniz.

DERS İÇİN GEREKENLER

  • Bilgisayar
  • Akıllı Telefon

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

App Inventor yazılımının;
  • Bileşenlerini tanıyacak
  • Arayüzünü tanıyacak
  • Yeni bir hesap oluşturmayı öğrenecek
  • Yapılan projeleri telefonunuzda nasıl çalıştırabileceğinizi öğreneceksiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #1

Deniz Erkul

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Deniz Erkul, 2016 yılının Mart ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Deniz Erkul'un uzmanlık alanları arasında Illustrator, InDesign, Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, PHP, WordPress, SQL, Ölçme ve Değerlendirme, HTML, MBot ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Nurdan Demirci

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Nurdan Demirci, 2018 yılının Şubat ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Nurdan Demirci'nin uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Kaydol