Ana içeriğe dön

App Inventor ile Mobil Uygulama Geliştirme


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

App Inventor, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından geliştirilen ve Android programlama konusunda hiç bilgisi olmayan kişilerin bile, sürükle ve bırak yöntemiyle kolaylıkla Android uygulamalarını geliştirmesini mümkün kılan ücretsiz bir mobil uygulama geliştirme yazılımıdır. Çevrimiçi olarak geliştirmelerde bulunabileceğiniz gibi kendi bilgisayarınıza kuracağınız App Inventor yazılımı ile de yapabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz veya ihtiyaç duyduğunuz mobil uygulama fikirlerini bu dersten sonra artık siz de yapabileceksiniz.

DERS İÇİN GEREKENLER

  • Bilgisayar
  • Akıllı Telefon

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

App Inventor yazılımının;
  • Bileşenlerini tanıyacak
  • Arayüzünü tanıyacak
  • Yeni bir hesap oluşturmayı öğrenecek
  • Yapılan projeleri telefonunuzda nasıl çalıştırabileceğinizi öğreneceksiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #2

Şafak Yıldırım

Eğitim Uzmanı

Marmara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Şafak Yıldırım, 2019 yılının Kasım ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Şafak Yıldırım'ın uzmanlık alanları arasında Örgün Eğitim Programları, Eğitim Yöntem ve Teknikleri, Meslek ve Atölye Eğitimleri, Özel Eğitim Eğitimi, Eğitim Yönetimi, Elektrik-Elektronik Eğitimi, Storyline 3, Captivate, Arduino, Scratch, uKit, Robotis Play ve Dream, Kodris, Python, Tinkercad, Autocad, Proteus(Isıs-Ares), PLC ve PIC programlama yer almaktadır.

Course Staff Image #2

Gamze Baş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Gamze Baş, 2017 yılının Nisan ayından itibaren Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Gamze Baş'ın uzmanlık alanları arasında Öğretim Yönetim Sistemi, MBot, App Inventor, Scratch, Photoshop, CSS, HTML ve Arduino yer almaktadır.

Course Staff Image #1

Esra Buş

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunu olan Esra Buş, 2019 yılının Şubat ayında Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapmaya başladı.

Esra Buş'un uzmanlık alanları arasında Arduino, mBot, App Inventor, Tinkercad, Scratch, Photoshop, HTML, CSS, Bootstrap, jQuery, C#, Google Adwords yer almaktadır.

Öğrendiğiniz becerileri vurgulamak için bir başarı belgesi alın!


Başarı Belgesi

Uzman olduğunuzu kanıtlayın!

Katıldığınız derslere ait final sınavlarına girerek Turkcell onaylı bir başarı belgesi alın ve başarınızı kanıtlayın.

Kolayca paylaşın!

Başarı belgenizi, çevrimiçi ortamlarda paylaşabilir ve birçok kişinin başarı belgenizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttırın!

Dersi tamamlamak için kendinize bir hedef belirleyin.

Misyonumuzu destekleyin!

Ücretsiz eğitim platformumuzu çevrenizdeki öğrencilere duyurarak daha çok öğrenciye ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Kaydol