Ana içeriğe dön

3Boyutlu Siperlik Basalım


Turkcell

EĞİTİM HAKKINDA

Bu ders ülkemizde ve Dünya'da etkili olan Covid-19 isimli virüsün yaratmış olduğu salgına karşı sağlık çalışanlarının siperlik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3 boyutlu yazıcıların nasıl kullanılabileceğini anlatmak için hazırlanmıştır. Ders kapsamında basacağınız siperlik parçalarını elinizde olan diğer malzemelerle birleştirerek bir siperlik üretebilir ya da siperlik üretmek konusunda gönüllü çalışan ekiplerle bir araya gelerek birbirinize destek olabilirsiniz.

DERS İÇİN GEREKENLER

  • Bilgisayar
  • 3B Yazıcı
  • Ultimaker CURA yazılımı
  • Dremel 3B Dilimleme (Slicer) yazılımı

EĞİTMENLERİMİZ

Course Staff Image #2

Akın Ömeroğlu

Genel Müdür

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezundur. Yaklaşık 15 senedir açık kaynak ve özgür yazılım projelerini kullanmakta ve elinden geldiğince katkı sunmaya çalışmaktadır.

Course Staff Image #2

Şafak Yıldırım

Eğitim Uzmanı

Marmara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Şafak Yıldırım, 2019 yılının Kasım ayından itibaren Turkcell Zeka Gücü Projesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Şafak Yıldırım'ın uzmanlık alanları arasında Örgün Eğitim Programları, Eğitim Yöntem ve Teknikleri, Meslek ve Atölye Eğitimleri, Özel Eğitim Eğitimi, Eğitim Yönetimi, Elektrik-Elektronik Eğitimi, Storyline 3, Captivate, Arduino, Scratch, uKit, Robotis Play ve Dream, Kodris, Python, Tinkercad, Autocad, Proteus(Isıs-Ares), PLC ve PIC programlama yer almaktadır.

Öğrendiğiniz becerileri vurgulamak için bir başarı belgesi alın!


Başarı Belgesi

Uzman olduğunuzu kanıtlayın!

Katıldığınız derslere ait final sınavlarına girerek Turkcell onaylı bir başarı belgesi alın ve başarınızı kanıtlayın.

Kolayca paylaşın!

Başarı belgenizi, çevrimiçi ortamlarda paylaşabilir ve birçok kişinin başarı belgenizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttırın!

Dersi tamamlamak için kendinize bir hedef belirleyin.

Misyonumuzu destekleyin!

Ücretsiz eğitim platformumuzu çevrenizdeki öğrencilere duyurarak daha çok öğrenciye ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Kaydol